Školní družina

Naše školní družina se náchází v prvním patře  budovy. Tvoří ji dvě místnosti. Herna je vybavena kobercem a slouží k odpočinku a hrám dětí. V pracovně  jsou stolky a židle a děti zde mohou  kreslit, malovat, vystřihovat apod. Pracovna je  zrekonstruována, je zde položeno nové lino, obloženy stěny, vznikla vestavná skříň na pomůcky. Ke své činnosti využívá školní družina i jiné místnosti školy, zejména pak prostornou halu v prvním patře budovy, školní pozemek a tělocvičnu.

Hlavním posláním školní družiny je zajištění výchovné, vzdělávací a rekreační činnosti žáků školy.Není pokračováním školního vyučování.

Provoz školní družiny je každý den od 11,40 hod. do 16,00 hod.Ve školním roce 2017/2018 je přihlášeno na základě zápisního lístku 30 dětí. Školní družina je určena  hlavně pro žáky 1.a 2. ročníku.Další žáci jsou přijímáni podle možností kapacity školní družiny podle těchto kritérií:

1.Žáci z 1.a 2. ročníku, kteří mají oba rodiče zaměstnané

2.Ostatní do naplnění kapacity školní družiny, s přihlédnutím k individuálním a sociálním potřebám jednotlivých žáků, přednostně pak žáci ze třetího ročníku

2.Školní družiny je v provozu  pouze v době školního vyučování

Úplata za ŠD je stanovena na 500,-Kč na  školní rok. Platí se pololetně, tedy 250,-Kč na pololetí. První část úplaty do konce září, druhá část do konce února. Platba může být provedena proti příjmovému dokladu u vychovatelky ŠD nebo ředitelky školy . Vybraná částka je použita na pomůcky, vybavení a činnosti školní družiny.

Pravidla chování žáků ve školní družině se řídí řádem školní družiny

V případě zájmu rodičů je možné domluvit rozšíření provozu  školní družiny.